Bir sihirbazlık gösterisinde el çabukluğu ve gözbağcılıkla harikalar gösterilir. Gösteri bittiğinde geriye bir şey kalmamıştır. Eğitim, her şey olup bittikten sonra elimizde kalan bilgi ve deneyimdir.
E-Twining

ETWINNING & AB PROJELERİ KULÜBÜ


Kulübün Kuruluş Amaçları:


1) Özel Altınay Ortaokulu öğrencilerini AB konusunda bilgilendirmek ve bu konuda bir bilinç oluşmasına katkıda bulunmak,


2) Kulüp üyelerinde ve okulda, Avrupa Birliği Projeleri konusundaki merak ve ilgi uyandırmak,

3) Okul sosyal kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yaparak mevcut projelere katılmak ve yeni projeler üretmek.


4) Özel Altınay Ortaokulu öğrencilerini  ve çalışanlarını Avrupa ülkelerinde bulunan okullar, işletmeler ve Sivil Toplum Kurumları ile yapabilecekleri ortak değişim programları konusunda bilgilendirmek.


5) Okul sosyal kulüplerinin kendi çalışma alanları ile ilgili AB projeleri hazırlamalarına yerel destek sağlamak.

 

2 yıldır okulumuzda devam eden projemiz:


İngilizce öğretmeni Betül Değirmenci başkanlığında yürütülen ETWINNING & AB PROJELERİ KULÜBÜ “ READING EXPERIENCES IN THE CLASSROOM” projesi kapsamında külüp öğrencileri ile birlikte İngilizce öğreniminde İngilizce kitap okumanın önemini her yerde vurguluyor. Bunun için hem okuyor hem öğreniyorlar. Kulüp hem de herkesin en az beş İngilizce kitaba sahip olup arkadaşları ile de paylaşmalarını hedefliyoruz.