Bir sihirbazlık gösterisinde el çabukluğu ve gözbağcılıkla harikalar gösterilir. Gösteri bittiğinde geriye bir şey kalmamıştır. Eğitim, her şey olup bittikten sonra elimizde kalan bilgi ve deneyimdir.
Edebiyat Kulübü

Kültür Edebiyat Kulübü;

Öğrenciler arasındaki iletişim ve işbirliğini sağlayarak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve edebi eserlerin okunma oranını arttırmak, Edebiyat ve Şiir konulu etkinlikler düzenleyerek, Türk Dili ve Edebiyatı’na ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek, bu  alanda yapılacak  çalışmaları organize etmek ve diğer öğrencilerle paylaşmak Kültür Edebiyat Kulübü’nün kuruluş amacıdır.


Kulübün
 Misyonu: Öğrencilerimizin mesleki hayatlarına başlamadan önce, başarıya ulaşmaları için ileride önlerine çıkacak zorluklar karşısında milli ve ahlaki değerleri her zaman koruyan, hem bireysel, hem toplumsal fayda sağlama gayesi güden, günümüz şartlarının imkânlarını kullanabilen, eleştirel bir bakış açısına sahip ve özgür düşünebilen bilinçli bireyler olarak yetişmelerine rehberlik etmektir.


Kulübün
 Vizyonu: Geçmişine, kültürüne, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, öngörü sahibi, günceli takip eden ve çağının getirilerinden haberdar, dinamik ve etkin bir kulüp olmaktır.