Bir sihirbazlık gösterisinde el çabukluğu ve gözbağcılıkla harikalar gösterilir. Gösteri bittiğinde geriye bir şey kalmamıştır. Eğitim, her şey olup bittikten sonra elimizde kalan bilgi ve deneyimdir.
Yabancı Dil Kulübü

İNGİLİZCE KULÜBÜ


Okulumuzda İngilizce’ nin daha verimli ve etkin bir şekilde öğrenilmesi ve öğretilmesi için, öğrencilerimizin İngilizce’ yi okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerini geliştirmek, İngilizce konuşulan toplumların, ABD ve Avrupa ülkelerinin kültür özelliklerini tanıma, Avrupa Birliği hakkında bilgi edinmek , İngilizceyi severek, eğlenerek, yaşayarak öğrenmeleri için çeşitli kulüp faaliyetleri yapmaktayız.

* İngilizce sınavlar, bilgi yarışmaları ve projeler düzenleyerek öğrencinin aktif katılımını sağlamaktayız.

* İngilizce olarak kompozisyon, şiir, drama, vs yazma becerilerinin gelişimi için düzenli olarak kitap okuyup raporlamalarını teşvik etmekteyiz.

* Etkilendikleri İngilizce hikaye kitaplarını canlandırarak yada sunum yaparak kendilerini ifade etme becerileri artırılmaktadır.

* Karaoke yarışmaları ile telaffuz, sözleri yakalama, ritim duygusu ve konuşma becerileri artırılmaktadır.

* Yıl sonu gösterileri için İngilizce drama, tiyatro, müzikal gösterileri  hazırlamaktayız.

* ABD veya Avrupa ülkelerinden İngilizce mektup ve / veya mail arkadaşı edinerek günlük konuşma biçimlerini ve gayrı-resmi İngilizce’ yi öğrenme / öğretmeyi hedefliyoruz.

* İngilizce sözcük bilgisini geliştirmek ve bunun ilgili çeşitli oyunlar oynayarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlamaktayız.

* Öğrencilerimizin kendilerini, ailelerini, yaşamlarını, sahip olduklarını İngilizce olarak anlatabilmektedir.

* Münazara çalışmalarıyla sözlü ifade becerileri geliştirmektedirALTINAY’DA 2. YABANCI DİL ALMANCA


Altınay kolejinde amacımız en çok konuşulan 10 dilden biri olan Almancayı 2. Yabancı dil olarak en etkin bir biçimde günlük hayatımızda kullanabilmek, iletişime geçebilmek ve yeni insanlar tanımak amacıyla harekete geçmektir, Almanca dersleri  lise itibariyle gelişmiş öğretim ve öğrenim yöntemleri ile verilip, görsel ve işitsel olgularla birleştirilip, eğlenerek öğrenmeye başlama imkanının sunmaktadır…Bu doğrultuda;

 

Almanca derslerinde :

* Amacımız öğrencilerimizin Almanca’ ya karşı ilgi duymalarını sağlamaktır.

* Oyun, bilmece,şarkı ve yarışmalarla Almanca  dersi daha eğlenceli hale getirmektir.

* Sözcük ve sözlük  çalışmaları ile kelime bilgisi ve kelime bilgi deposu oluşturulmakta ve temel konuşma için ciddi adımlar atılmaktadır.

* Almanca Kitap okuma teşvik edilmektedir, okuduklarını anlama ve anladıklarını ifade etmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

* Kelime kart oyunlarıyla her gün 20 kelime Almanca öğreniyoruz aktivitesiyle kelime haznemizi geliştiriyoruz.

* Her ünite sonu dersimize uygun projelerle ;Alman müzesi,Alman tarihi,Alman günleri,Miniagerman,Almanca haber küpürleri,Güncel haberler,Eğlence ve sanat aktiviteleri vb. ile pekiştirilmektedir.

* Almanca konuşma kulübü ile telaffuz ve kelime bilgisi geliştirilmekte ,özgüven ve ifade gücü kazandırılmaktadır.


Sonuç Olarak;

  • Altınay koleji olarak 2.Yabancı dil Almanca dersini işlerken görsel ve işitsel aktivitelerle ; ‘’ yaparak değil yaşayarak öğrenme’’ hususunu en önemli prensibimiz olarak benimsedik.

 

                                                                                                                                                           Almanca Dil Kulübü